این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

جهت ارسال مقاله و حضور در کنگره، در سامانه کاربران ثبت نام نمایید.

  


پوستر کنفرانس
 
 
هتل توسعه نیشکر واقع در اتوبان گلستان آماده پذیرایی مهمانان گرامی جهت اسکان می باشد

کسانی که مقالاتشان در کنگره دیابت برای ایراد سخنرانی یا سخنرانی و پوستر (هردو) پذیرفته شده است در صورت تمایل به چاپ در مجله jjchronic " مراقبت از بیمای های مزمن "  خواهشمند است فایل چکیده ترجمه شده به انگلیسی را به  آدرس الکترونی : jjcdc2015@gmial.com  تحویل دهند.

جهت ثبت نام در کارگاه یک روزه زخم مورخ 25 آبان 96 که دارای امتیاز باز آموزی میباشد iبه آدرس ahwaz.ircme.ir مراجعه نمایید.
جهت ثبت نام و گرفتن گواهی باز آموزی به آدرس
ahwaz.ircme.ir مراجعه نمایید
جهت هزینه اسکان مقطع دکترا 100 هزار تومان، مقطع ارشد 70 هزار تومان و مقطع کارشناسی 50 هزار تومان دریافت می شود.

شماره حساب جهت واریز هزینه: بانک ملی 2178372370005 به نام در آمدهای اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی اهواز شناسه پرداخت 217837237067

بسمه تعالی

دیابت شیرین(DM)شایع ترین بیماری آندوکرین است که هم اکنون بیش از 400 میلیون نفر به آن مبتلا هستند. آمار منتشره از سوی سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد میزان شیوع جهانی دیابت شیرین در طی چند دهه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است.از علل آن می توان به تغییر سبک زندگی اشاره کرد.لذا پیش بینی می شود که آمار مبتلایان به دیابت شیرین تاسال 2035 به حدود 600 میلیون نفر افزایش یابد.جای بسی تاسف است که اغلب آنان از دیابت خود آگاه نیستند. متاسفانه کمبود دانش وآگاهی از بیماری در کشورهای درحال توسعه از جمله کشور عزیزمان ایران- یکی از علل مهم بروز عوارض جبران ناپذیر ناشی از دیابت از جمله قطع عضو ،عوارض ...-عروقی اختلالات بینایی می شود.به طوری که از 11% جمعیت بالغ مبتلا در ایران بیش  از 50 % ودر کشورهای درحال توسعه قریب 90 % از ابتلا به دیابت آگاهی ندارند ویا ابتلا به آن را انکار می کنند.از این رو ضرورت همکاری و مشارکت تیم درمان از جمله پزشکان ، پرستاران ، متخصصین تغذیه و سایرین می تواند بهترین راهکار تحقق شعار سازمان بهداشت جهانی " هشدار نسبت به دیابت با پیشگیری از آن "  باشد. لذا بهترین راهکار " ارتقاء مراقبت از خود وسلامت جامعه" رویکرد میان رشته ای و پرداختن به توانمندی پرستاران در " آموزش به بیمار" در زمینه نحوه ابتلا به بیماری ، رعایت تغذیه سالم ، نحوه فعالیت و ورزش ، آگاهی از علائم و نشانه ها ی افزایش و کاهش قند خون ، آشنایی با داروها ونحوه مصرف و عوارض آن می باشد.

به منظور دستیابی به این مهم ، معاونت پژوهشی تحقیقات و فناوری دانشکده پرستاری مامایی به همت مرکز تحقیقات مراقبت از بیماری مزمن و اعضای گروه پرستاری اهواز و با یاری معاونت توسعه تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و با همکاری اعضای هیئت علمی در گروه های مامایی ، پزشکی، تغذیه ، فزیو تراپی دانشگاه اهواز در هفته دیابت مفتخر به برگزاری " دومین کنگره مراقبت از بیماری مزمن با محوریت دیابت" در آبان ماه 1396 با شعار " زندگی سالم با کنترل دیابت " شده است. هدف از اجرای این کنگره آشنایی وتبادل نظر صاحب نظران کشور با جدید ترین دستاوردهای این مرزوبوم در راه پیشرفت دانش مراقبت و درمان بیماران دیابتی کشورمان ایران می باشد.بدون شک برگزاری چنین نشست های علمی فرصتی فراهم می آورد تا صاحب نظران این عرصه علم و دانش خویش را با جامعه بزرگ  به اشتراک علمی بگذارند . بدیهی است حضور کلیه اساتید ، پژوهشگران و دانشجویان در این کنگره مایه مباهات و سرفرازی برگزار کنندگان خواهد بود.

دبیر اجرایی دکتر نسرین الهی
دبیر علمی دکتر مهرنوش ذاکر کیش

                                                                             اهواز-دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز-دانشکده پرستاری مامایی مرکز تحقیقات پرستاری در بیماری های مزمن
تلفن:3738622-0613 -3367543-0613
 

 0613-3738395 تلفن داخلی 2860